Bezpečnosť je pre nás prvoradá. Aktívne sledujeme situáciu ohľadom koronavírusu (COVID-19) a príjmame opatrenia, ktoré si môžete prečítať TU.

Odpovedáme každému do 72 hodín!

Poradíme vámČlánok
29. júla 2015

Hľadáte si prácu? Nestraťte motiváciu

motivacia

Motivácia je prvým a najhlavnejším krokom k tomu, aby človek dosiahol svoje ciele a očakávania. Jedným z nich je aj túžba po dobrom zamestnaní. Vysoké nasadenie pri dlhodobom hľadaní práce klesá, čím človek sám sebe znižuje šance na úspech. Nestraťte preto motiváciu, pretože práve každá ďalšia ponuka môže byť vaším novým zamestnaním.

Začnite hneď, nečakajte

Z rôznych dôvodov nastal čas, aby ste sa poobzerali po novej, či dokonca prvej práci. Rozmýšľate, o čo by ste mali záujem, možno sa o tom rozprávate s blízkymi. Vyhorenie z predošlého zamestnania, posledné prázdniny alebo finančná rezerva môžu časom preklenúť do zvyku a pohodlnosti. Nečakajte preto na impulz zvonku a urobte prvý krok.

Zostaňte pozitívni

Frustrácia z neúspechu výrazne zhoršuje vašu motivačnú krivku. Ak dostanete negatívnu odpoveď, neznamená to vaše zlyhanie. Neprijatie do zamestnania nemusí byť neúspechom, niekedy je o pozíciu len veľký záujem. Aj napriek tomu však porozmýšľajte, či ste nemohli urobiť niečo lepšie. Učte sa na vlastných chybách a každý ďalší pohovor berte ako novú príležitosť. Dajte si ale pozor na preceňovanie a zvážte svoje reálne možnosti a schopnosti. Zostávajte pozitívne naladení a proces hľadania práce berte ako životnú cestu, ktorá vám môže priniesť niečo dobré.

Oddychujte aktívne

Hľadanie si práce sa stáva vašou súčasnou „prácou“. Medzi rozposielaním životopisov a prezeraním ponúk, si však nájdite čas aj na oddych. Či budete s rodinou, priateľmi, alebo iba vy sami, nemyslite len na hľadanie práce, no buďte pripravení. Predpripravený životopis vás zbaví stresu z toho, či nepremeškáte objavenú ponuku. Voľný čas venujte vlastnému dovzdelávaniu a kurzom. Nové naučené veci vás budú v hľadaní motivovať, pretože sa stanete lepším kandidátom pre získanie práce.

motivacia

Choďte na istotu

Ak vás tlačí čas a znamienko na účte sa začína postupne preklápať z plusu na mínus, mali by ste zacieliť na pracovné ponuky, ktoré vám zabezpečia stabilné miesto. Mnoho pracovných pozícií ponúka benefity v podobe príspevku, či dokonca celej úhrady ubytovania a dopravy. Aj my ponúkame mnoho takýchto výhod. Možno budete prekvapení a ponuka, ktorú ste pravidelne prehliadali, sa stane vaším dlhodobým cieľom. Budete spokojní a zistíte, aký je to skvelý pocit, ak miesto neustáleho hľadania, začnete reálne zarábať.

Prečítajte si viac na tému úspešných pohovorov:

Neuspeli ste na pohovore? Poučte sa a zvýšte tak svoje šance

8 rád, ako počas pohovoru neverbálne komunikovať

7 rád, ako zažiariť počas telefonického pohovoru

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní