Bezpečnosť je pre nás prvoradá. Aktívne sledujeme situáciu ohľadom koronavírusu (COVID-19) a príjmame opatrenia, ktoré si môžete prečítať TU.

Odpovedáme každému do 72 hodín!

Pracovné ponuky doma aj v zahraničíPublikované článkyČlánok
3. februára 2016

5 dôvodov, prečo sa oplatí pracovať v Trnave

800px-Slovakia-Trnava-Mestska_veza

Trnava patrí medzi slovenské mestá so slávnou históriou, ktoré si svoju významnosť udržali doteraz. Vďaka tomu ponúka svojim obyvateľom stále veľa dôvodov pre spokojný a zaujímavý život. Nie je to len dobrá práca, ktorú tu môžete nájsť. Zaujíma vás, čo by ste v Trnave určite mali navštíviť a zažiť? Nech sa páči:

 

1. Ochutnáte najlepšiu medovinu na svete

 

A najlepšiu nielen podľa Trnavčanov. Blízko Trnavy sa totiž vyrába medovina Apimed, ktorá vyhráva súťaže po celom svete. Tento rok vyhrala medzinárodnú súťaž Apimondia, na ktorej bola označená za najlepšiu medovinu sveta. Pri návšteve mesta teda tento nápoj musíte ochutnať! Najlepšiu medovinu na svete si môžete kúpiť na Štefánikovej 44. Kúpiť si tam takisto môžete lahodný včelí med.

Trnavska_medovina

 

2. Navštívite zápasy FC Spartak Trnava

 

Domáci futbalový tím FC Spartak Trnava patrí v slovenskej futbalovej lige dlhodobo k najúspešnejším mužstvám. Tím má za sebou slávnu históriu, počas ktorej konkuroval aj najsilnejším družstvám v Európe. Na niektorý zo zápasov Trnavy sa však oplatí zájsť aj dnes. Ak chcete zažiť jedných z najoddanejších futbalových fanúšikov na Slovensku,  určite nepremeškajte príležitosť vidieť zápasy FC Spartak Trnava naživo. Hrajú sa na zmodernizovanom Štadióne Antona Malatinského, ktorého rekonštrukcia prebehla tento rok. Aj vďaka tomu budete mať skvelý športový zážitok!


3. Prezriete si historické centrum mesta

 

V malebnom centre Trnavy budete mať skvelú možnosť zoznámiť sa s jej minulosťou. Vďaka veľkému počtu kostolov býva mesto označovaná aj ako „malý Rím“. Pri prechádzke ulicami však natrafíte aj na radnicu, synagógu či mestskú vežu. Je sprístupnená, vďaka čomu si môžete vychutnať výhľad na celú Trnavu.

800px-Slovakia-Trnava-Mestska_veza

 

4. Navštívite pamiatky v okolí

 

Pamiatkami sa to v okolí Trnavy len tak hemží. Určite však za vašu návštevu stojí hrad Červený kameň. V múzeu na hrade spoznáte, aký bol život stredovekých šľachticov. Na Červenom kameni sa počas roka konajú rôzne historické akcie a festivaly, preto sa sem oplatí prísť aj viackrát.  Okrem Červeného kameňa môžete navštíviť napríklad Smolenický zámok, ktorý je však pre verejnosť dostupný len v lete. Vstup do hradu získate za 1,50 eur. Keď už budete v Smoleniciach, môžete spojiť návštevu historickej pamiatky aj s prehliadkou krás prírody. Veľmi blízko je totiž kvapľová jaskyňa Driny. Rozhodne ju nevynechajte!

 

1024px-Červený_Kameň_(Bibersburg,_Vöröskő)_-_courtyard

 Photo by Marcin Szala/ CC BY-SA 3.0

800px-Driny_cave_interior_12

Photo by Peko/ CC BY-SA 3.0

 

5- Precestujete západ Slovenska

 

Vďaka životu v Trnave budete mať celý západ Slovenska na dosah ruky. Bratislava je s Trnavou spojená diaľnicou, vďaka čomu sa tam dostanete za približne polhodinu a vlak či autobus vám týmto smerom chodí každú chvíľu. Blízko k Trnave sú aj ďalšie zaujímavé mestá. Vyhrať sa tak napríklad môžete kedykoľvek na autosalón v Nitre či vinobranie v Pezinku.

 

Čo vy na to? Láka vás prejsť sa historickými ulicami Trnavy, vidieť tunajší futbal či okúsiť lahodnú medovinu? A nie sú to jediné výhody, ktoré toto mesto ponúka. Dobrá a stabilná práca u poprednej značky vo výrobe bielej techniky je ďalšou z nich. Neváhajte, získajte prácu už dnes!

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní