Bezpečnosť je pre nás prvoradá. Aktívne sledujeme situáciu ohľadom koronavírusu (COVID-19) a príjmame opatrenia, ktoré si môžete prečítať TU.

Odpovedáme každému do 72 hodín!

Poradíme vámČlánok
23. mája 2018

[Rozhovor]: Ako vyzerá telefonický pohovor v Express People? Opýtali sme sa náborárky Ingy.

Naše náborárky pri práci.

Vyspovedali sme našu náborárku Ingu, ktorá v Express People pracuje už 2 roky a každý deň pomáha ľuďom nájsť si dobrú prácu. Prečítajte si článok a dozviete sa, ako prebieha pohovor cez telefón a čo vám Express People ponúka. Zistíte aj, ako sa nenechať oklamať nelegálnou agentúrou, a prečo by ste si mali vybrať prácu u nás. Ste zvedaví? Čítajte ďalej.

Ahoj Inga, ako si sa dostala k práci náborárky?

“Veľmi jednoducho. Našla som inzerát na pracovnom portáli, kde ponúkali prácu náborárky. Prešla som pohovorom a do troch dní som sa zamestnala v Express People. Pracujem tu už 2 roky.”

Predstav nám, ako vyzerá pohovor cez telefón?

“V prvom rade sa predstavím. Opýtam sa kandidáta či má čas na krátky rozhovor, aby sme si prešli naše pracovné ponuky a vybrali preňho ideálnu prácu. V prípade, že kandidát súhlasí, zistím v akom odvetví pracoval a aké sú jeho pracovné skúsenosti. Porozprávame sa o tom, čo mu naša spoločnosť vie ponúknuť. V prípade, že kandidát prejaví záujem, nájdeme spoločne vhodnú prácu, ktorá by ho napĺňala. Po telefonáte mu zašlem materiály, aby si ich v pokoji doma prezrel. Dohodneme sa, že mu zavolám na ďalší deň a spoločne si prejdeme ponuku ešte raz.”

Naše náborárky pri práci.

Akú prácu ľuďom ponúkate?

“Ponúkame prácu v automobilovom a elektrotechnickom priemysle. Ide o pozície operátorov výroby, na ktoré zväčša netreba predošlú prax. Je to manuálna práca vo výrobe, kde naši zamestnanci zvyčajne montujú diely do automobilov, skrutkujú, alebo kontrolujú hotové produkty ako autosedadlá, časti áut, nárazníky, autorádiá a podobné.”

Na čo sú kandidáti najviac zvedaví?

“Najviac ich zaujíma ako je to s ubytovaním, či im ho poskytneme zdarma a či im preplatíme cestu na danú zákazku. A, samozrejme, koľko zarobia. Všetko im podrobne vysvetlím a stále nájdeme dobrú prácu. Takmer ku každej pracovnej ponuke ponúkame aj ubytovanie a dopravu 100% zadarmo, preto nie je problém vycestovať aj v prípade, že kandidát nemá dostatok financií.”

Čo sa kandidátov pýtate? Robia aj testy cez telefón?

“Nie, testy cez telefón sa nerobia. Kandidáti robia veľmi jednoduché skúšky na pobočke. V prípade, že  cestujú z pobočky v Košiciach alebo v Prievidzi. Testy sú buď príklady zo základnej školy, ako napr. 25_5=5, alebo ide o test pozornosti. A teda hľadanie rozdielov v obrázkoch, prípadne test zručnosti, napr. či vedia zašrubovať skrutku. Tie isté testy, prípadne veľmi podobné, si potom zopakujú aj na zákazke.”

Pobočka Express People v Košiciach. Nájdete ju na Staničnom námestí pri železničnej stanici.

Na čo by si mali dávať ľudia pozor, keď ich niekto osloví s prácou po telefóne?

“Určite je potrebné, aby ste si predovšetkým zistili o akú pracovnú agentúru ide. Či je registrovaná na Úrade Práce, aké má recenzie, koľko zamestnancov a ako dlho funguje na trhu. Odporúčala by som, aby ste si zistili aj poplatky. Či od vás nebudú chcieť niečo platiť za sprostredkovanie. My od vás žiadne poplatky nechceme. Všetko pre vás zabezpečujeme zadarmo. Fungujeme už 20 rokov a máme vyše 3000 spokojných zamestnancov pracujúcich na Slovensku aj v Česku.”

V čom sa líši práca v Express People od iných agentúr?

“Sme rýchli. V mnohých prípadoch vieme ľudí zamestnať na TPP už od nasledujúceho dňa. Hradíme ľuďom dopravu na zákazku a taktiež ubytovanie. Zabezpečujeme aj koordinátorov, ktorí sú k dispozícii deň čo deň.”

Ľudia radšej za prácou a lepším platom vycestujú, alebo si hľadajú prácu doma?

“Je to individuálne. Ťažko povedať. Niekto nechce odísť zo Slovenska kvôli rodine a iný zase vyhľadáva zahraničie, kvôli lepšiemu platu. Každý má iné predstavy o svojej práci.”

Viete ponúknuť aj prácu pre páry, alebo skupiny kamarátov? Majú o to ľudia záujem?

“Samozrejme, oslovuje nás veľmi veľa párov, ktoré chcú vycestovať spoločne za prácou. V takomto prípade im vieme zabezpečiť prácu ako na Slovensku tak aj v Česku. Poskytujeme im ubytovanie na dvojlôžkovej izbe, aby mali svoje súkromie. Takisto nás oslovujú aj partie kamarátov či väčšie skupiny. Máme dokonca zamestnancov, ktorí dajú kontakt na nás svojim známym a tí na odporúčanie vycestujú.”

Predstavme si, že som kandidátka na prácu, prešla som pohovorom a prácu prijala. Aký je ďalší postup?

“Dohodneme sa s tebou na termíne a čase vycestovania. Až do dňa, kedy máš vycestovať, budeme spolu v kontakte. Cestuje sa zvyčajne vlakom, alebo autobusom. Po príchode na stanicu ťa bude čakať koordinátor. Zavezie ťa na ubytovňu, pomôže s ubytovaním a na druhý deň pôjdeš na školenie, podpíšeš zmluvu a začneš zarábať.”

 

Inge ďakujeme za rozhovor. Ak si hľadáte prácu, neváhajte nás kontaktovať na čísle 02/20839500. Možno práve s Ingou si nájdete svoju novú prácu. Naše aktuálne pracovné ponuky si viete pozrieť po kliknutí >>> sem.

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní